Pan Artur Sikorski prowadzi z uczniami klasy 1a warsztaty przyrodnicze.

Dnia 31 marca 2022 r., odbyły się warsztaty przyrodnicze, które poprowadził tata naszego ucznia - p. Artur Sikorski. Zajęcia pt: "Bałtyk - Nasz Dom" są to warsztaty z edukacji ekologicznej przybliżające dzieciom tematykę naszego polskiego Morza Bałtyckiego. Podczas nich dzieci poznały czym, jest Bałtyk, gdzie się znajduje, jakie są jego uwarunkowania i zagrożenia ekologiczne. Uczniowie poznali florę i faunę bałtycką, jego geografię i ciekawostki z nim związane. Dotykowo i namacalnie dowiedziały się też, czym jest bursztyn i skąd się wziął oraz jak można go rozpoznać. Poruszana była także tematyka zniszczenia ekosystemu Zatoki Puckiej, problematyki ochrony fok, morświnów i innych stworzeń zamieszkujących Bałtyk. Na podstawie zdobytej na zajęciach wiedzy dzieci rozwiązały tematyczną krzyżówkę obejmującą zagadnienia bałtyckie oraz odbyły się zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Panie Arturze - dziękujemy! To były bardzo interesujące zajęcia. Nie możemy się doczekać kolejnych 🙂.