Uczniowie stoją przed stolikiem z napisem "Wystawa książek niewidzialnych".

Prima aprilis (z łac. prima (dies) Aprilis – dosł. "pierwszy (dzień) kwietnia"), dzień żartów – obyczaj obchodzony pierwszego dnia kwietnia w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, nabierania kogoś, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. W dniu 01 kwietnia nasi uczniowie tłumnie odwiedzili bibliotekę, żeby obejrzeć wystawę książek niewidzialnych. Dzieci przyzwyczajone są do tematycznych wystawek, więc można sobie wyobrazić ich zdziwienie, kiedy zastały pusty stolik wystawowy i usłyszały hasło "prima aprilis". Ostatecznie niewidzialnych książek nie można zobaczyć. Szybko jednak dołączyły do zabawy i koniecznie chciały wypożyczać książki, których nie widać ;-). Pani bibliotekarka nie mogła nadążyć z zamówieniami i ostatecznie stwierdziła, że w tym dniu każdy może zabrać tyle niewidzialnych książek, ile zapragnie, bez wpisywania ich na konta czytelników. Tego dnia wydano rekordową ilość egzemplarzy. Gdyby tak jeszcze panie polonistki zechciały zadawać do przeczytania niewidzialne lektury ;-) Pomarzyć zawsze można.