Uczniowie klas 8 siedzą przy stolikach i piszę próbny egzamin ósmoklasisty.

W dniach 11 - 13 kwietnia uczniowie klas VIII pisali po raz kolejny próbny egzamin z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Próbne egzaminy są po to, aby uczniowie mogli lepiej przygotować się do egzaminu kończącego szkołę podstawową. A nastąpi to już niedługo, bo w ostatnim tygodniu maja. Jest to również okazja, aby zobaczyć nad czym muszą jeszcze popracować. Próbne egzaminy są również po to, aby oswajać stres, który towarzyszy w takich sytuacjach. Zadania nie należały do łatwych, zresztą jak niektórzy uczniowie mówią, również nie były trudne.

Najtrudniejsze okazały się pytania otwarte z języka polskiego, a najłatwiejszy okazał się egzamin z języka angielskiego. Tak twierdzą uczniowie. Również zadania z matematyki nie były zbytnio trudne według większości uczniów. Wniosek jaki można wyciągnąć jest taki, że jeżeli na bieżąco się uczymy i powtarzamy zdobytą wiedzę, to "pikuś", jak sami zainteresowani mówią i mogą przystąpić do nadchodzącego egzaminu. Trzymamy kciuki!