Dzieci z klasy 1b prezentują się do zdjęcia na górze.

Uczniowie z klasy 1b w celu zgłębienia wiadomości na temat przyrody i otaczającego środowiska wybrali się do Zielonej Szkoły w Szymbarku. Jest to Ośrodek Edukacji Ekologicznej Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Tematem przewodnim tej wycieczki i zajęć terenowych była  nauka czytania mapy i odnajdywania drogi w terenie. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę zajęć, dzieci nauczyły się odnajdywać szlak turystyczny oraz rozpoznawać go w terenie. Na mapie odnalazły Szymbark, Zieloną Szkołę i przebiegający przez Szymbark czarny szlak Wzgórz Szymbarskich oraz charakterystyczne punkty orientacyjne na trasie do Jeziora Kniewo. Na tym zakończyła się część stacjonarna i rozpoczęła się część terenowa. Dzieci musiały zlokalizować szlak turystyczny, odnaleźć właściwy kierunek prowadzący do Jeziora Kniewo i poruszając się szlakiem trafić nad jego piękne, kompletnie zalesione brzegi. Tam uczniowie zasłużyli na odpoczynek i słodkie przekąski. Po powrocie do Zielonej Szkoły w Szymbarku nadszedł czas na wspólną biesiadę przy ognisku. To była bardzo udana wycieczka pełna wrażeń i niezapomnianych chwil. Wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości p. Artura Sikorskiego, który był przewodnikiem podczas wycieczki.