Uczestnik powiatowych eliminacji BRD przejeżdża na rowerze przez jedną z przeszkód toru przeszkód.

25 kwietnia w "Dwójce" odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym celem turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzacja roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. W tegorocznym turnieju wzięło udział 8 szkół z powiatu kartuskiego, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Zawody obejmowały test z wiedzy o przepisach ruchu drogowego oraz rozwiązywanie skrzyżowań drogowych, przejazd po rowerowym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego, a także umiejętności praktyczne związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Przebieg poszczególnych konkurencji nadzorowali przedstawiciele organizatorów: p. Halina Knapińska (starszy wizytator Delegatury w Kościerzynie Kuratorium Oświaty w Gdańsku), asp. Adam Marszałkowski, asp. Paweł Cichosz, st. sierż. Paulina Magulska (Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach). Oto wyniki eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju BRD:

kategoria: grupa I

1. miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie
  2. miejsce – ZKiW w Klukowej Hucie
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Pomieczynie
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Somoninie
  6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Chmielnie
  7. miejsce – Szkoła Podstawowa w Żukowie

nagroda indywidualna – Daria Neubauer

kategoria: grupa II

1. miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny „Mała Szkoła” w Szopie
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Miechucinie
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Somoninie
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Pomieczynie
  7. miejsce – Szkoła Podstawowa w Sulęczynie
  8. miejsce – ZKiW w Stężycy

nagroda indywidualna – Aneta Bobkowska

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy, a najlepsi puchary. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej otrzymali rowery. Nagrody ufundowały gminy z powiatu kartuskiego, powiat kartuski, sklep rowerowy Sela Bike oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.