Uczniowie prezentują się do zdjęcia podczas akcji sprzątania otoczenia "Dzień Ziemi".

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami 29 kwietnia świętowali Dzień Ziemi. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest "Działanie na rzecz klimatu". A w jaki sposób można było to zrobić najlepiej? Oczywiście sprzątając ją. Jak co roku każda klasa ma wyznaczone tereny, które oczyszcza z tego, co nie powinno tam być, czyli ze śmieci. Nasi uczniowie są na tyle świadomi, że wiedzą, iż czysta Ziemia to świeże powietrze, dłuższe nasze i zwierząt życie oraz zregenerowana natura. Świadomość ekologiczna młodych ludzi jest coraz większa dzięki takim akcjom, i dzięki wiedzy jaką zdobywają w szkole. Po wykonaniu zadań należało się młodym ludziom coś przyjemnego, zatem niektórzy odpoczywali w parku, inni posilali się pizzą lub smakowali lody. Dbajmy o nasze środowisko dzisiaj, jutro i zawsze.