Dzieci z oddziału przedszkolnego (4 - latki) słuchają prezentacji pani fryzjerki w gabinecie fryzjerskim.

W dniu 5 maja grupa przedszkolna "Miś Uszatek" w ramach poznawania zawodów wybrała się do salonu fryzjerskiego "Urok" w Kartuzach. Mimo, iż na temat pracy fryzjera, narzędzi i sprzętów potrzebnych do wykonywania tego zawodu, każdy z przedszkolaków może powiedzieć kilka słów i nie stanowi to dla nich żadnego problemu, wizyta w zakładzie fryzjerskim okazała się wcale nienudną wycieczką. Pierwszym niesamowitym przeżyciem dla dzieci był fakt, iż trafiliśmy na moment, kiedy w zakładzie byli klienci. W naszej obecności pani fryzjerka farbowała, myła, suszyła i obcinała włosy. Kolejną atrakcją dla dzieci było testowanie różnorodnych sprzętów fryzjerskich. Dużo radości dzieciom sprawiły zabiegi: czesanie, zaplatanie i układanie fryzur.

Chociaż zakład fryzjerski był miejscem już znanym przez dzieci, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, nasza wycieczka była niezapomnianą, wspaniałą przygodą i jednocześnie ciekawą lekcją, która nie musiała odbyć się w sali przedszkola.

Serdecznie dziękujemy Pani Magdzie i Pani Marzenie za przeprowadzenie wspaniałej pogadanki na temat zawodu fryzjera i za umożliwienie zwiedzenia salonu fryzjerskiego oraz wspaniałe uczesania.