Uczniowie klasy 4b siedzą na podłodze Biblioteki Miejskiej i słuchają prezentacji.

W ramach obchodów "Tygodnia Bibliotek" dnia 12 maja uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią panią Hanną Grzenkowską udali się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach na lekcję biblioteczną. Dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta w tej placówce. Tematem zajęć było zapoznanie uczniów z biblioteką, jej zasobami, katalogiem bibliotecznym. Uczniowie zwiedzali placówkę z wielkim zainteresowaniem, przeglądali książki znajdujące się na półkach, obejrzeli magazyn i zwiedzili bibliotekę dla dorosłych. Dowiedzieli się również, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Zobaczyli także, jak wygląda karta czytelnika, poznali zasady wypożyczania książek, aktywnie szukali pozycji książkowych według katalogu. Każdy uczeń wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i prezentem w postaci lizaka. Pani bibliotekarka dostała w podziękowaniu wiosenny kwiatek i obietnicę, że wszyscy wrócą do biblioteki.