Uczniowie klasy 6 stoją przed szkołą i prezentują własnoręcznie wykonane żonkile.

Nasza szkoła wzięła udział w "Akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile - łączy nas pamięć!", której celem jest upamiętnienie 79 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach tego wydarzenia uczniowie naszej szkoły wykonali papierowe żonkile - symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 r. Uczniowie klas 4 - 6 obejrzeli na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum Polin w Warszawie premierę filmu "Będę pisać", a uczniowie z klas 7 premierę filmu "Muranów – Dzielnica Północna". Na lekcjach historii uczniowie z klas 7 i 8 obejrzeli film "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim", składający się z trzech części: pierwsza - przedstawiała sytuację Żydów w przedwojennej stolicy oraz historię getta warszawskiego do momentu wybuchu powstania, motywów i postępowanie poszczególnych bohaterów. Ostatnia część to materiał pokazujący upamiętnienie polskich Żydów we współczesnym mieście. Ponadto podczas zajęć uczniowie w oparciu o przygotowane wcześniej prezentacje omówili przyczyny, przebieg i skutki powstania z udziałem bohaterskich żołnierzy. Uczniowie mieli możliwość dzięki temu poznać historię narodu żydowskiego, który był prześladowany przez nazistów podczas II Wojny Światowej.

W imieniu uczestników składamy serdeczne podziękowanie organizatorom projektu za umożliwienie uczestnictwa w tej akcji. Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale jeszcze większą sztuką jest dobrze żyć dla niej (Stefan kard. Wyszyński).