Dzieci z oddziałów przedszkolnych prezentują się z dużymi banknotami do zdjęcia.

W dniu 19 maja w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty "Finansowy Elementarz" organizowane przez Fundację Banku Millenium. Głównym celem projektu jest odpowiedź na pytanie skąd się wzięły pieniądze i do czego są potrzebne, przybliżenie pojęcia wartości pieniądza, kształtowanie świadomości różnych form pieniądza, kształtowanie nawyku oszczędzania i planowania, uświadomienie dzieciom różnicy pomiędzy potrzebą, a zachcianką oraz podejmowanie decyzji zakupowych. Zajęcia składały się z trzech bloków tematycznych: "Co to są pieniądze", "Wartość pieniądza" oraz "Zabawa w sklep i oszczędzanie". Podczas spotkania wyjaśniono najmłodszym naturę pieniądza oraz zasady oszczędzania, które ułatwią im start w dorosłe życie, tak aby w przyszłości rozsądnie dysponowały swoimi wydatkami. Ponadto warsztaty promowały postawę otwartości, charytatywności, aktywności i kreatywności. Podstawowym materiałem wykorzystywanym w projekcie był cykl książek z Panem Sebastianem – sympatycznym przewodnikiem dzieci po świecie finansów. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, naklejkę oraz książeczkę "Pan Sebastian i pierwsze oszczędności".