Uczniowie siedzą na siedziskach w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

27 maja był bardzo przyjemnym dniem dla uczniów z klasy 6a i 6b, gdyż byli na wycieczce w mieście Mikołaja Kopernika, a mianowicie we Fromborku. Jest to ważne dla nas miejsce, gdyż nasza szkoła nosi imię tego słynnego astronoma. Frombork to niewielkie, zaciszne miasteczko leżące w województwie warmińsko - mazurskim, nad brzegiem Zalewu Wiślanego. Słusznie nazywany "klejnotem Warmii", Frombork był miejscem pracy najsłynniejszego astronoma nowożytnej Europy - Mikołaja Kopernika. Wiele tutejszych atrakcji turystycznych wiąże się właśnie z jego działalnością. Do dzisiaj najważniejszym i najcenniejszym miejscem we Fromborku jest Wzgórze Katedralne będące zabytkiem najwyższej klasy. Główną budowlą tego kompleksu jest gotycka Katedra Wniebowzięcia NMP - perła warmińskiej architektury, ale podziwiać można tu znacznie więcej ciekawych obiektów, udostępnionych dla turystów w formie Muzeum Mikołaja Kopernika m.in. Wieżę Radziejowskiego. Właśnie tutaj, na Wzgórzu, w Wieży nazwanej jego imieniem żył i pracował słynny astronom, tworząc m.in dzieło swego życia - "De Revolutionibus", które odmieniło dotychczasowe pojęcie o Wszechświecie. Jako kanonik kapituły warmińskiej, przebywał we Fromborku nieprzerwanie od roku 1510 do dnia swojej śmierci w maju 1543 roku. Tutaj też Mikołaj Kopernik został pochowany. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem te wszystkie ciekawe miejsca, wysłuchali różnych ciekawostek oraz z zaciekawieniem wysłuchali koncertu na organach, które pochodzą z 1683 roku i uważane są przez znawców tematu za jedne z najlepszych w Polsce. Byliśmy także w Planetarium, gdzie na nowo odkrywaliśmy planety. Na zakończenie wycieczki zjedliśmy przepyszny obiad i udaliśmy się w drogę powrotną. Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Czekamy na kolejną wycieczkę. Dokąd? To tajemnica.