Laureaci konkursu języka angielskiego wraz z opiekunami prezentują się do zdjęcia.

W poniedziałek, 30 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom II Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym "English Poems and Songs". Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński. Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych mieszkańców powiatu kartuskiego do nauki języka angielskiego, rozwijanie umiejętności językowych, a także promocja młodych talentów. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach konkursowych: wiersz i piosenka w języku angielskim oraz w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 3 – 4 lata oraz 5 – 7 lat. Do konkursu przystąpiło 39 dzieci z 17 placówek edukacyjnych. Komisja konkursowa w składzie: p. Lidia Jończak, p. Bartłomiej Kulwikowski oraz p. Natalia Gronda wyłoniła 16 laureatów, którzy zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród. W tym ważnym dla dzieci momencie towarzyszyli im rodzice, wychowawcy i dyrektorzy placówek, do których uczęszczają. Wszyscy obecni na uroczystości zostali zaproszeni do obejrzenia skrótu filmowego wyróżnionych prac.

Zdobywcami I, II i III miejsca oraz wyróżnień w poszczególnych kategoriach konkursowych zostali:

kategoria: wiersz / grupa dzieci 3 – 4 letnich

 1. miejsce: Aleksander Wroński ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach
 2. miejsce: Franciszek Dawidowski ze Szkoły Podstawowej w Reskowie
 3. miejsce: Lena Langa z Przedszkola "Miś Uszatek" w Miechucinie
 4. wyróżnienie: Amelia Romankiewicz z Przedszkola "Aniołek" w Kiełpinie

kategoria: wiersz / grupa dzieci 5 – 7 letnich

 1. miejsce: Łukasz Wojtala ze Szkoły Podstawowej w Gowidlinie
 2. miejsce: Aleksandra Polit z Przedszkola "Bocianowo" w Żukowie
 3. miejsce: Zuzanna Browarczyk z Przedszkola "Miś Uszatek" w Miechucinie
 4. wyróżnienie: Marcelina Zaworska ze Szkoły Podstawowej w Jelonku

kategoria: piosenka / grupa dzieci 3 – 4 letnich

 1. miejsce: Szymon Szerszyński z Przedszkola "Tęczowa Przygoda" w Baninie
 2. miejsce: Kaja Szulc z Przedszkola "Baśniowa Kraina" w Chmielnie
 3. miejsce: Aniela Lis ze Szkoły Podstawowej w Gowidlinie
 4. wyróżnienie: Maria Winczewska ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie

kategoria: piosenka / grupa dzieci 5 – 7 letnich

 1. miejsce: Michalina Melder z Przedszkola "Sióstr Miłosierdzia" w Kartuzach
 2. miejsce: Zofia Jóskowska z Przedszkola "Miś Uszatek" w Miechucinie
 3. miejsce: Lena Warmowska ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie
 4. wyróżnienie: Artur Karkowski ze Szkoły Podstawowej w Jelonku

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. Joanna Trepczyk – koordynator konkursu oraz p. Małgorzata Jaworowska – zastępca dyrektora szkoły, która podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu ich rodzicom i nauczycielom za wspaniałą pracę i zaangażowanie w realizację zadań konkursowych oraz zaprosiła do udziału w ww. konkursie w kolejnym już roku szkolnym 2022 / 2023.