Uczniowie z klasy 4b prezentują się do zdjęcia na Komendzie Policji.

Dzisiaj z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klasy 4b pod opieką pani wychowawczyni Hanny Grzenkowskiej w ramach "Dni Otwartych" udali się do Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Podopiecznych powitał wesoły Słonik POPO. Potem zwiedzili kartuską komendę i zobaczyli, jak pracują policjanci w poszczególnych wydziałach, np. Wydziale Ruchu Drogowego, Dochodzeniowo - Śledczym, Kryminalnym, Prewencyjnym. Dzieci miały możliwość usiąść za kierownicą radiowozu, porozmawiać z dyżurnym jednostki, a nawet wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Specjalnie dla nich technik kryminalistyki zaprezentował sposób pobierania odcisków palców. Szeroką gamę atrakcji uzupełniała również możliwość obejrzenia strzelnicy, broni oraz innych elementów wyposażenia wykorzystywanych przez policjantów w codziennej pracy. Największym zainteresowaniem cieszyła się policyjna strzelnica oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie i każde dziecko otrzymało naklejkę z elementem odblaskowym.