Uczniowie wraz z opiekunami prezentują się do zdjęcia przed planetarium w Olsztynie.

3 czerwca uczniowie klas siódmych orz kilkoro uczniów z klas czwartych wybrało się na wycieczkę szkolną na Warmię i Mazury. Celem wycieczki było poznanie historii jej Małej Ojczyzny. Pogoda spisała się na medal, humory też dopisały. Najpierw udaliśmy się do olsztyńskiego planetarium, gdzie zobaczyliśmy seans "Nasz wszechświat". Następnie udaliśmy się na spacer po urokliwej starówce, oprócz Bazyliki Świętego Jakuba, zobaczyliśmy najważniejszy przez wieki obiekt miasta Zamek Kapituły Warmińskiej, w którym obecnie mieści się Muzeum Warmii i Mazur. W Olsztynie była też chwilka na zakup pamiątek i posiłek w McDonald. Z Olsztyna udaliśmy się do miejscowości Gierłoż, gdzie Adolf Hitler wybudował swoją kwaterę wojenną "Wilczy Szaniec". To z tego miejsca wydawano najistotniejsze decyzje dotyczące wszystkich obszarów życia i losów podbitych narodów. Zobaczyliśmy kompleks bunkrów, schronów, baraków w Gierłoskim lesie.