Pani policjantka pokazuje dzieciom z oddziału przedszkolnego pistolet.

01 czerwca w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach odbył się "Dzień otwarty" zorganizowany przez funkcjonariuszy kartuskiej komendy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Przedszkolaki poznały Słonika Popo, który jest maskotką Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Dzieciaki zwiedzały kolejno dyżurkę, miejsce gdzie trafiają osoby zatrzymane, na zewnątrz czekał na nich przewodnik psa wraz ze swoim pupilem oraz policjant z Wydziału Ruchu Drogowego, który oprócz opowiedzenia o swojej pracy pokazał dzieciom radiowóz. Następnie dzieci zobaczyły strzelnicę na której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności strzeleckie i na której odbywają się szkolenia. Kolejne miejsce to siłownia na którą mundurowi uczęszczają, aby zachować swoją sprawność fizyczną. Następnie przedszkolaki trafiły do pracowni technika kryminalistyki, który opowiedział o swojej pracy, przedstawił sprzęt który używa do służby, a na koniec dzieci mogły zostawić swój ślad daktyloskopijny na kartce, które zabrały na pamiątkę. Ostatnią stacją była świetlica gdzie policjanci przedstawili sprzęt Wydziału Prewencji, który jest używany do służby codziennej. Na koniec dzieci dostały naklejkę z elementem odblaskowym.