Trójka uczniow z klasy 7c siedzi na boisku i czyta podręcznik z języka angielskiego.

10 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Pustej Klasy – wyjątkowe, międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. W tym dniu klasy realizowały lekcje na łonie natury. Przebywanie na łonie przyrody jest przyjemne i konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego, a także sprzyja wszechstronnej nauce. Uczniowie w otoczeniu natury, uczyli się języków, śpiewali, grali na instrumentach, rysowali, malowali otaczającą przyrodę. Jedni wykorzystali folię do malowania, inni siedzieli na trawie lub kamieniach - według własnego uznania. W efekcie powstały piękne prace.

Bezpośredni kontakt z naturą wykorzystaliśmy także do ćwiczeń relaksacyjnych, zabawę w berka, chodziliśmy boso po trawie, co dało wszystkim dużo frajdy! Zrelaksowani mogliśmy skupić się na czytaniu książek oraz doświadczeniach z chemii i przyrody. Uczniowie klas ósmych realizowali lekcję muzealną w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Na szczęście pogoda pozwoliła nam tego dnia na aktywną naukę na świeżym powietrzu.