Kolejny już raz nasza szkoła była organizatorem X Gminnego Konkursu Profilaktycznego "Kolory życia", adresowanego do uczniów klas III - VIII szkół podstawowych z gminy Kartuzy. Tematyką prac plastycznych tegorocznej edycji konkursu było "Zmień nałogi na owoce, one mają super moce". Do konkursu zgłoszono 33 prace z 4 szkół: Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie, Szkoły Podstawowej im. Leona Kąkola w Grzybnie, Szkoły Podstawowej w Mirachowie i Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pozytywnej profilaktyki uzależnień, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach: klas III - V oraz VI - VIII. Wszystkie prace odznaczały się dużą pomysłowością oraz ciekawą kolorystyką. Jury powołane przez organizatora wyłoniło najciekawsze prace, które zostały nagrodzone dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Kartuz.

Kategoria: uczniowie klas III – V:

1. miejsce – Lukashevych Oleksandra - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie (opiekun p. Jereczek Ewa)
  2. miejsce – Krefta Aleksandra - Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie (opiekun p. Pawlicka Joanna)
  3. miejsce – Konkol Maja - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach (opiekun p. Kołecka - Konkol Kinga)

Kategoria: uczniowie klas VI – VIII:

1. miejsce – Kotłowska Agata - Szkoła Podstawowa w Mirachowie (opiekun p. Kwidzińska Danuta)
  2. miejsce – Łukowski Nikodem - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach (opiekun p. Kołecka - Konkol Kinga)
  3. miejsce – Raszczyk Hanna - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie (opiekun p. Jereczek Ewa)

Wyróżnienia:

Karcz Wiktoria - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie (op. Jereczek Ewa)

• Stromska Wiktoria - Szkoła Podstawowa w Mirachowie (opiekun p. Kwidzińska Danuta)
  • Lytovchenko Veronika - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach (opiekun p. Kołecka – Konkol Kinga)
  • Wódkiewicz Julia - Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dzierżążnie (opiekun p. Jereczek Ewa)

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 czerwca podczas Festynu Kaszubskiego przez Burmistrza Kartuz p. Grzegorza Gołuńskiego, dyrektora szkoły p. Piotra Kloczkowskiego i pedagoga szkolnego p. Dorotę Konkel.