Dzieci z oddziałów przedszkolnych (zerówka) przygotowują owocowe szaszłyki przy stoliku.

W zeszłym tygodniu dzieci z oddziałów zerowych rozmawiały o "Jesieni w sadzie i ogrodzie". Zerówkowicze przyszli do przedszkola wyposażeni w deseczkę do krojenia, fartuszek i pyszne owoce. Na zajęciach najpierw rozmawialiśmy o owocach i robieniu z nich zapasów na zimę. Dzieci dowiedziały się, jakie korzyści płyną z jedzenia owoców, w jaki sposób można je przechowywać, a także jakie przetwory można z nich robić. Po krótkim wstępnie nadszedł czas na najciekawszą część zajęć, którym było przygotowanie zdrowych szaszłyków. Przedszkolaki umyły owoce, samodzielnie kroiły owoce, wkładały je na wykałaczkę. Pamiętały również o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Tego dnia w naszym przedszkolu można było naprawdę dostać owocowego zawrotu głowy!