Uczniowie z klasy 1c siedzą na dywanie i oglądają prezentację przedstawianą przez strażaka.

Uczniowie klasy 1c wybrali się na zajęcia do Państwowej Straży Pożarnej  w Kartuzach. W  specjalnie przygotowanej sali do edukacji najmłodszych, funkcjonariusz PSP w bardzo ciekawy sposób przekazał zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę dotyczącą szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzięki praktycznym działaniom dzieci w warunkach kontrolowanego niebezpieczeństwa uczyły się właściwego reagowania na poszczególne zagrożenia w swoim otoczeniu. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem obserwowali m.in. jak rozprzestrzenia się dym podczas pożaru, jak działają czujki dymu i tlenku węgla.

Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć, jak wygląda komenda PSP, poszczególne jej pomieszczenia, samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o ich trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Miały również możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.

Z zajęć wszyscy wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i nowych umiejętności.