Uczniowie z klas ósmych siedzą przy stolikach o rozwiązują próbny egzamin ósmoklasisty.

Nasi uczniowie z klas ósmych wzięli udział, w specjalnie dla nich zorganizowanym próbnym egzaminie z przedmiotów wiodących: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Egzamin bazował na materiale opracowanym przez wydawnictwo Nowa Era według zasad, które będą obowiązywały w roku szkolnym 2022 / 2023. Uczniowie przydzieleni do odpowiednich sal stawili się przed godziną 9:00, by 15, 16 i 17 listopada pisać próbny egzamin ósmoklasisty. Jest to dobry sposób, aby oswoić się z procedurami egzaminacyjnymi i wiedzieć, co się umie, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Oczywiście stres towarzyszy każdemu w takiej sytuacji, ale ćwiczenia czynią z nas mistrza.

Nasi uczniowie uważają, że egzamin nie był łatwy, a zwłaszcza z języka polskiego i matematyki. To dało im dużo do myślenia - jak twierdzą. Zdają sobie sprawę, oczywiście nie wszyscy, że jeszcze muszą popracować nad wiedzą.

Pamiętajcie! Dobrze zdany egzamin, to furtka do dobrej szkoły średniej.