Konrad Reszka jest uczniem klasy 7a. Naukę rozpoczął w klasie szachowej. W kręgu jego zainteresowań leżą przedmioty takie jak: matematyka, informatyka czy fizyka, choć z innymi daje sobie doskonale radę. Konrad na lekcjach jest konsekwentny w dążeniu do celu, szuka różnych, często nietypowych rozwiązań. Często pomaga sobie w rozwiązaniu problemu tworząc kilka równoległych dróg uzyskania oczekiwanego efektu. Wiele problemów rozwiązuje w pamięci, logicznie i efektywnie kojarząc wiedzę z różnych dziedzin. Pracuje zdecydowanie szybciej niż pozostali uczniowie. Konrad nie poprzestaje na zagadnieniach z podstawy programowej, korzysta z różnych dostępnych źródeł informacji. Wasz kolego samodzielnie i systematycznie uzupełnia swoją wiedzę, która z przedmiotów ścisłych wykracza poza zakres klasy siódmej, co wynika z jego samodzielnych poszukiwań i przemyśleń. Konrad lubi grać w szachy. Należy do szkolnej drużyny szachowej. Największe sukcesy jednak odnosi w sporcie, a mianowicie w piłce nożnej. To jego pasja. Chłopiec reprezentuje szkołę w różnych konkursach przedmiotowych, na różnych szczeblach. O jego poziomie wiedzy świadczyć może uzyskiwana średnia z przedmiotów, która od klasy czwartej była i jest najwyższa. W klasie szóstej na koniec roku uzyskał średnią ocen 5,93. Oprócz wiedzy, wyróżnia go wysoka kultura osobista i przyjazny stosunek do rówieśników i osób dorosłych.

I właśnie takie podejście do nauki i pasji zaowocowało otrzymaniem stypendium. Jaki wniosek dla was? Warto się uczyć i dawać z siebie wszystko.