Projekt "Zdolni z Pomorza" to projekt realizowany przez samorząd województwa pomorskiego w partnerstwie z Politechniką Gdańską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Celem projektu jest wsparcie uczniów uzdolnionych z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego w dziedzinach: fizyka, informatyka, matematyka, a także biologia i chemia. W ramach projektu realizowane są tzw. akademickie formy wsparcia. Należą do nich: spotkania akademickie, warsztaty tematyczne, zajęcia pozalekcyjne akademickie (kółka olimpijskie), kursy e-learningowe oraz opieka mentorska.

Uczniami z "Dwójki", którzy rozwijają swoje zainteresowania w tym programie są Antosia Wasilewska, Piotr Wesołowski i Konrad Reszka. Wszystkim tym uczniom gratulujemy wiedzy, chęci dalszego rozwijania się ulubionym kierunku. Życzymy powodzenia!