Uczniowie prezentują świąteczną piosenkę podczas XXII Koncertu Charytatywnego "Dzieci - Dzieciom" na scenie w Kartuskim Centrum Kultury.

Po raz XXII nasza szkoła była organizatorem Koncertu Charytatywnego "Dzieci - Dzieciom" i niepowtarzalnej atmosfery, która jak co roku nam towarzyszy. W tym roku gościliśmy z naszą inicjatywą w Kartuskim Centrum Kultury. Motywem przewodnim była "Cicha noc" i właśnie tą kolędą, w przepięknym wykonaniu naszej koleżanki pani Doroty Klasa i jej córki Zosi, został rozpoczęty koncert. Nowością było wspólne śpiewanie piosenki "Pierwsza Gwiazda" przez naszych nauczycieli.

Gospodarzem koncertu był dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski, który w uroczystym tonie powitał gości, w tym panią poseł Henrykę Krzywonos - Strycharską, pana senatora Stanisława Lamczyka, Burmistrza Kartuz pana Mieczysława Gołuńskiego, ks. proboszcza Piotra Krupińskiegp, przewodniczącego Towarzystwa Miłośników Kartuz p. Tadeusza Morynia. Ciepłymi słowami została powitana pani Renata Stark, nasza była koleżanka i pomysłodawczyni koncertu. Przypomnijmy, że jego celem było i jest zebranie funduszy, które w postaci paczek przekazywane są najbardziej potrzebującym dzieciom z naszej szkoły oraz pensjonariuszom DPS z Kobysewa.
Jak zwykle, gdyby nie zaangażowanie cudownych rodziców naszych dzieci, grona pedagogicznego i pozostałych pracowników szkoły oraz samych uczniów, nie byłoby koncertu.

Najbardziej oczekiwanym momentem, zwłaszcza dla rodziców i rodzin dzieci, którzy przybyli tłumnie, były występy uczniów, które zostały przygotowane pod bacznym okiem wychowawców. Muzyczno - taneczne prezentacje były oparte o tematykę świąteczną, a uroku dodawała im przepiękna scenografia. Jak zwykle dużo emocji budziły licytacje fantów, które miały miejsce pomiędzy występami uczniów. Poprowadzili je, jak zawsze profesjonalnie, nauczyciele: p. Hanna Grzenkowska, p. Krzysztof Byzdra, p. Bartek Kulwikowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Natalia Gronda. Dzięki rodzicom były to przemyślane i piękne rzeczy, a hojność licytujących zapewne przyczyni się do zaplanowanego celu. Ci, którzy przybyli na nasz koncert, mogli kupić na kiermaszu ozdoby świąteczne przygotowane przez naszych uczniów oraz nauczycieli. Nie zabrakło także kawiarenki, gdzie rodzice i goście mogli usiąść przy stoliku i przy kawie, herbacie oraz kawałku przepysznego ciasta porozmawiać i poczuć magię przedświąteczną.

Wieczór upłynął w miłej atmosferze, a świetnie przygotowany koncert wprowadził nas wszystkich w świąteczny nastrój. Dobro, to jest to, co wyróżnia nas, ludzi, i to udało nam się osiągnąć i pokazać podczas tegorocznego spotkania.

Dziękujemy społeczności kartuskiej i wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji koncertu "Dzieci - Dzieciom", bo jak powiedział Eric Sevareid: "Boże Narodzenie jest konieczne. Potrzebujemy co najmniej jednego dnia w roku, aby przypomniał nam, że świat nie kręci się tylko wokół nas, lecz są także inni".