Dzieci z zespołu teatralnego Świetliki przedstawiają jasełka na sali gimnastycznej.

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. Jest przepełniony wiarą, nadzieją i miłością. Jak co roku w ten wyjątkowy nastrój wprowadził nas zespół teatralny Świetliki. Tym razem aktorami byli uczniowie klasy 2b, którzy pod kierunkiem p. Gabrieli Jankowskiej wcielili się w role aniołów, pasterzy, Heroda oraz jego podwładnych, bezdomnej dziewczynki i najważniejszych osób, czyli  Maryi i Józefa. Przedstawili niezwykłą opowieść o bezdomnej dziewczynce, która nie wierzyła w narodziny Pana  Jezusa. A jednak stał się cud. Stało się to za sprawą aniołów, które przeniosły dziewczynkę w czasie i zaprowadziły ją najpierw do Nazaretu, a potem do Betlejem. Po wielu trudnych chwilach w życiu głównej bohaterki stało się coś, co sprawiło, że inaczej spojrzała na życie. Czasami tak jest, że tracimy wiarę i złościmy się na cały świat. Ale wtedy zastanawiamy się nad swoim życiem i czujemy, że nie jesteśmy sami. Wówczas odkrywamy, że sensem życia  jest wiara w to, że obok nas są jeszcze wyjątkowi ludzie. Oprawa muzyczna i niezwykła gra aktorska uczniów sprawiły, że widzowie już teraz poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.