Dzieci z oddziału przedszkolnego (3 - latki) wraz z wychowawczynią prezentują się do zdjęcia przed wejściem do Urzędu Pocztowego.

W ramach realizacji działań dotyczących udziału grupy 3-latków w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała" nasze najmłodsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji. Dzieci mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Przedszkolaki poznały wyposażenie poczty, zobaczyły stanowiska, przy których obsługuje się klientów. Pani Urzędniczka opowiedziała dzieciom, jak wygląda praca na Poczcie. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna. Dowiedziały się, na czym polega praca listonosza oraz jaką drogę musi pokonać list, aby dotrzeć od nadawcy do adresata. Z pomocą Pań kupiły, podpisały i wysłały pocztówkę z naszą miejscowością do Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, tym samym realizując kolejne zadanie projektowe.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Dzieci wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Na podsumowanie zajęć tego dnia każde dziecko zaprojektowało swój własny znaczek pocztowy. Teraz na temat pracy Urzędu Pocztowego nasze maluchy wiedzą już prawie wszystko...

Pracownikom Urzędu Pocztowego w Kartuzach serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie!