Uczniowie z klasy 1c prezentują się do zdjęcia przy wykonanym modelu układu słonecznego.

W ramach programu "Szkoła Przyjaciół Kopernika" klasa 1c odbyła niezwykłą przygodę w formie escape roomu i udała się w podróż do czasów, w których Mikołaj Kopernik wstrzymał słońce i ruszył ziemię. Escape room to gra, w której praca zespołowa jest na pierwszym miejscu. Tak było i tym razem, ponieważ uczniowie, aby odkryć kolejne literki hasła, musieli pokazać, że potrafią współpracować, logicznie myśleć, być spostrzegawczy i pomysłowi. Z ogromnym entuzjazmem podchodzili do kolejnych zadań ukrytych w kopertach, w sali lekcyjnej i na szkolnym korytarzu. Wykazali się sprytem i wiedzą odgadując zagadki o planetach oraz niezwykłą kreatywnością układając ze sprzętu sportowego ogromny układ słoneczny na holu.

Jesteśmy przekonani, że takie zajęcia na długo pozostaną w pamięci naszych małych astronomów.