Dziewczęta z klasy 8a prezentują własnoręcznie wykonany plakat nt. zawodu fryzjer.

W dniach 30 i 31 stycznia oraz 03 i 10 lutego uczniowie klas ósmych uczestniczyli w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego, które prowadziły: p. Iwona Gryś – przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach oraz p. pedagog Magdalena Kobiela i p. psycholog Adrianna Block z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kartuzach. Uczniowie określali, jakie są ich mocne strony i predyspozycje do wykonywania danego zawodu. Poznali rodzaje szkół ponadpodstawowych oraz różnego rodzaju zawody, w których mają możliwość się kształcić. Wybór przyszłej drogi kształcenia i zawodu jest bardzo trudny dla młodych ludzi i wymaga podjęcia ważnych decyzji.

Uczniom podobały się zacytowane słowa Konfucjusza: "Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować". Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w zajęciach, które zapewne ułatwią im wybór nowej szkoły i przyszłego zawodu.