Dziecko z oddziału przedszkolnego (3 latki) wraz z mamą oraz p. Sylwią Biankowską (wiceburmistrz Kartuz) prezentują się do zdjęcia.

10 marca w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi "Akademia Przedszkolaka" w Kartuzach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Kartuzy – moja mała stolica" zorganizowanego w związku z gminnymi obchodami 100 – lecia nadania praw miejskich Kartuzom. Celem konkursu było: kształtowanie wyobraźni dzieci poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat, szerzenie idei lokalnego patriotyzmu wśród najmłodszych mieszkańców gminy, budowanie wspólnoty, przynależności do lokalnego społeczeństwa, integracja dzieci w gminie.

Bardzo nam miło ogłosić, że wśród laureatów nie zabrakło również przedszkolaków reprezentujących naszą Szkołę. Pośród wielu pięknych prac wyróżnienie zdobyła praca Zoi Szawelskiej z oddziału przedszkolnego Pszczółka Maja. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczyła pani Sylwia Biankowska, wiceburmistrz Kartuz oraz pani Joanna Wróbel, dyrektor Przedszkola "Akademia Przedszkolaka" w Kartuzach. Podziękowania za udział w konkursie otrzymali także Maria Klasa „01”, Łucja Dobka „02” oraz Franciszek Zaborowski „03” uczęszczający do zerówki. Prace laureatów można będzie zobaczyć na wystawie znajdującej się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!