Uczniowie biorący udział w Ogólnopolskim Konkursie "Leon" prezentują swoje dyplomy.

Ponad stu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon" – z zakresu matematyki. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas I – VIII i miał na celu sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych, samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Pytania do konkursu opracowywane były przez czynnych zawodowo nauczycieli, w oparciu o aktualną podstawę programową dla poszczególnych klas i obowiązujące podręczniki szkolne dopuszczone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Należy zaznaczyć, że w arkuszu konkursowym znajdowały się pytania, w których poprawne mogły być dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi. Te tzw. pytania podchwytliwe najczęściej pozwalają wyłonić najlepszych z najlepszych, czyli naszych laureatów. W konkursach wzięło udział 53870 uczniów z całego kraju, z czego 21000 z matematyki. Konkurencja była bardzo duża więc tym bardziej cieszymy się, że aż 23 uczniów naszej szkoły otrzymało tytuł laureata, a 3 z nich stanęło na podium dla najlepszych zdobywając drugie miejsca w swojej kategorii wiekowej. Najlepsi z najlepszych, to:

kategoria klasy 1:

  • 2 miejsce – Mieszko Rozwadowski (1c)
  • laureat – Wojciech Gangalowski (1c), Michał Stark (1c), Szymon Hołowczyc (1c)

kategoria klasy 2:

  • 2 miejsce – Filip Cyrzon (2a), Michał Staniszewski (2a)
  • laureat – Ignacy Sikorski (2a), Antoni Tomaszewski (2a), Igor Dunst (2a), Tomasz Stolc (2a), Adrian Scheibe (2a), Helena Rosołowska (2b), Dominika Flisikowska (2b), Hanna Rekowska (2b)

kategoria klasy 3:

  • laureat – Tytus Kurat (3a), Blanka Szałach (3c)

kategoria klasy 4:

  • laureat – Aleksander Reszka (4a)

kategoria klasy 7:

  • laureat – Wesołowski Piotr (7a)

kategoria klasy 8:

  • laureat – Franciszek Nowak (8a), Wiktor Zelewski (8b), Oliwia Mielewczyk (8c), Dominika Warmowska (8c), Alicja Szreder (8d)

Gratulujemy sukcesu!