Uczniowie z klasy 1 prezentują się do zdjęcia przy namiocie w Hevelianum.

9 maja klasy 1b i 1c wybrały się w podróż dookoła świata z Hevelianum w Gdańsku. Było to możliwe dzięki wystawie interaktywnej prezentującej miejsca, zwyczaje oraz zjawiska, z którymi można się spotkać w Afryce, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Antarktydzie, Azji, Australii i Europie. Wystawa składała się z 90 interaktywnych stanowisk. Ogromne wrażenie na uczniach zrobił symulator huraganu. Po wejściu do kabiny, w której wiatr wiał z prędkością ponad 120 km/h, uczniowie na własnej skórze mogli poczuć jakby znaleźli się w centrum huraganu.

Dodatkowo mali odkrywcy wzięli udział w warsztatach podczas, których w roli głównej wystąpiły balony. Zostały one wykorzystane jako narzędzie do wspólnego przeprowadzenia niezwykłych eksperymentów naukowych. Zajęcia odbyły się na Kreatywnym Placu Zabaw – w bajkowej krainie, która zachęcała do samodzielnego poznawania świata, a co za tym idzie, trenowania umiejętności obserwacji faktów, zjawisk przyrodniczych, wykonywania eksperymentów i doświadczeń, a także umiejętności formułowania wniosków i spostrzeżeń.

To był bardzo udany dzień!