Najlepsza uczestniczka Ogólnopolskiego Turnieju BRD (etap powiatowy, grupa II) wraz z nagrodą (rowerem) prezentuje się do zdjęcia wraz z policjantami oraz zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach.

9 maja w naszej szkole odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, popularyzacja roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu. W tegorocznym turnieju wzięło udział 10 szkół z powiatu kartuskiego, które rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych. Nad całością organizowanego turnieju czuwali wizytator z Kuratorium Oświaty z Gdańska p. Elżbieta Roszkowska oraz sędziowie z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach aspirant p. Paweł Cichosz – sędzia główny oraz aspirant p. Paweł Penkowski. Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech etapach składających się z testu ze znajomości przepisów w ruchu drogowym oraz skrzyżowań, przejazdu po rowerowym torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego, a także umiejętności praktycznych związanymi z pierwszą pomocą przedmedyczną. W poszczególnych grupach miejsca zajęły następujące szkoły:

grupa I

 1. "Mała Szkoła" w Szopie
 2. SP w Klukowej Hucie
 3. SP w Miechucinie
 4. SP Nr 2 w Kartuzach
 5. SP w Somoninie
 6. SP w Sulęczynie
 7. SP w Czeczewie

Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie I został – Wojciech Szczypior.

grupa II

 1. "Mała Szkoła” w Szopie
 2. SP Nr 2 w Kartuzach
 3. SP w Somoninie
 4. SP w Pomieczynie
 5. SP w Borzestowie
 6. SP w Sulęczynie
 7. SP w Stężycy
 8. SP nr 2 w Żukowie

Najlepszym zawodnikiem turnieju w grupie II został – Daria Neubauer.

Na zakończenie turnieju zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary oraz upominki, które wręczyli policjanci KPP w Kartuzach oraz wicedyrektor SP Nr 2 w Kartuzach p. Małgorzata Jaworowska. Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali w nagrodę rowery. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników! Zwycięzcom życzymy powodzenia podczas eliminacji wojewódzkich.