Burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński, dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski wręczają nagrodę dziecku nagrodzonemu w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "English Poems and Songs".

Dnia 18 maja odbyło się uroczyste ogłoszenie oraz wręczenie nagród rzeczowych zwycięzcom III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym "English Poems and Songs". Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym, które urodziły się w latach 2016 – 2019 i realizują wychowanie przedszkolne w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych, w szkołach podstawowych oraz w innych formach wychowania przedszkolnego powiatu kartuskiego. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński. Celem konkursu było zachęcenie najmłodszych mieszkańców powiatu kartuskiego do nauki języka angielskiego, promowanie aktywności twórczej wśród dzieci, a także promowanie młodych talentów. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka w języku angielskim oraz w dwóch grupach wiekowych: dzieci w wieku 3 – 4 lata oraz 5 – 7 lat. Do konkursu przystąpiło 50 dzieci z 20 placówek edukacyjnych. Laureatami konkursu zostali:

Kategoria "piosenka", dzieci w wieku 3 – 4 lata

• 1 miejsce – Melania Cirocka, Przedszkole Niepubliczne "Aniolek" w Kiełpinie
  • 2 miejsce – Sara Radomska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • 3 miejsce – Aniela Wojtala, Przedszkole Samorządowe "Baśniowa Kraina" w Chmielnie
  • wyróżnienie – Antonina Przychodna, Szkoła Podstawowa w Somoninie

Kategoria "wiersz", dzieci w wieku 3 – 4 lata

• 1 miejsce – Urszula Neubauer, Przedszkole Niepubliczne "Aniołek" w Kiełpinie
  • 2 miejsce – Ignacy Jędrasik, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • 3 miejsce – Anna Gruchała, Przedszkole Samorządowe "Baśniowa Kraina" w Chmielnie
  • wyróżnienie – Laura Leszk, Przedszkole Niepubliczne "Miś Uszatek" w Miechucinie

Kategoria "piosenka", dzieci w wieku 5 – 7 lat