Praca plastyczna uczennicy Zofii Rychert (8b) w III Ogólnopolskim Konkursie Plasycznym.

Zofia Richert oraz Wiktoria Lekner z VIIIb wzięły udział w III Ogólnopolskim Konkursie Plasycznym "Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane" pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Instytutu Pamięci Narodowej oddział w Lublinie, Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Prezydenta Miasta Puławy. Na konkurs wpłynęło 1039 prac z całej Polski. Jesteśmy niezmiernie dumni, że wśród tak dużej ilości prac, praca Zofii do wiersza "Z głową na karabinie" została doceniona przez jury, przyznając naszej uczennicy wyróżnienie w kategorii klas 7 – 8. Przygotowania do konkursu wymagały nie tylko dogłębnej analizy treści utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, ale też kunsztu plastycznego, by oddać niezwykłą atmosferę utworu. Jak podkreślają organizatorzy, byli pod wielkim wrażeniem poziomu przysłanych prac. Wrażliwość, staranność, pomysłowość, wyczucie atmosfery wierszy – wszystko to sprawiło, że jury konkursowe miało ogromny problem z wyborem laureatów.