Uczniowie z klasy 7 (członkowie grupy algorytmicznej) siedzą przed komputerami i programują wykorzystując zestaw BeCreo.

Uczniowie z grupy algorytmicznej w II półroczu pogłębiali swoją wiedzę z programowania, używając do tego celu zestawów konstrukcyjnych BeCreo opartych na kontrolerze Arduino. Zestawy służą do nauki mechatroniki, składają się z rozbudowanej aplikacji i modułów elektronicznych, których pracę można zaprogramować. Korzystając z aplikacji BeCreo oraz zasobów Internetu wyszukiwali m.in. informacje na temat nieznanych im pojęć związanych z elektroniką i budowali różne modele rozwiązań z obszaru smart city, np. model skrzyżowania z działającą sygnalizacją świetlną, przejście dla pieszych, czy też rogatki przed przejazdem kolejowym. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zajęcia i chętnie zdobywali nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie.