Uczennica klasy 1a siedzy przy foce podczas pokazu w Oceanarium w Sarbsku.

2 czerwca uczniowie klasy 1a przeżyli wiele niezapomnianych chwil w Parku Rekreacyjno – Edukacyjnym w Sarbsku. Swoją przygodę rozpoczęli od pokazów z udziałem fok szarych, pospolitych i uchatek kalifornijskich. Zobaczyli wodne zabawy uroczych ssaków, które rozumiały każdy gest językowy i ruchowy swoich trenerów i części publiczności – Kaja mogła przybić sobie piątkę z uchatką kalifornijską, a Piotruś przekonał się jak smakuje buziak foczki. Po spotkaniu z fokami odwiedzili park miniatur zwierząt morskich, w którym zobaczyły naturalnych rozmiarów makiety ssaków, ryb i ptaków zamieszkujących morza i jego wybrzeża oraz park miniatur latarni morskich, w którym podziwiały repliki latarni całego polskiego wybrzeża od Krynicy do Świnoujścia. O zawrót głowy przyprawił uczniów spacer po galonie "Spolen – Wrak", wszyscy poczuli się jak na karuzeli. Bardzo fajną atrakcją dla wszystkich okazało się Oceanarium Prehistoryczne, gdzie znajdowały się ekrany z realistycznymi, morskimi zwierzętami, które żyły wiele milionów lat temu w głębinach oceanów. Na koniec pobytu w Oceanarium podpłynął do wszystkich na ekranie rekin. Super zabawą dla uczniów był "Pokaz Błękitkowy". Błękitek, czyli interaktywny wieloryb na żywo zabawiał dzieci. Nie była to jakaś tam bajeczka nagrana dużo wcześniej, to był prawdziwy live show, gdzie bajkowa postać odpowiadała na pytania dzieci i wchodziła z nimi w interakcję. Wiele radości sprawił wszystkim pobyt na kolorowym, pełnym zakamarków placu zabaw "Podwodna przygoda", gdzie nikogo nie przestraszyła groźna ośmiornica oraz kolorowa ciuchcia z wagonikami – kolejka piracka. Przygodę w Sea Parku w Sarbsku uczniowie zakończyli w sklepiku z pamiątkami, przywieźli do domu super pamiątki.