Uczennice biorące udział w Gminnym Konkursie dla Szkół Podstawowych "Gra Miejska Kartuzy – dawniej i dziś" prezentują się do zdjęcia.

W piątek, 2 czerwca 2023 r. – szóstoklasiści, uczących się języka kaszubskiego, reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie dla Szkół Podstawowych "Gra Miejska Kartuzy – dawniej i dziś", której organizatorem była ZSO Nr 2 w Kartuzach. Nasi uczniowie rywalizowali z rówieśnikami z Katolickiej Szkoły Podstawowej z Kartuz, Szkoły Podstawowej w Grzybnie, Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej, Szkoły Podstawowej w Staniszewie oraz gospodarzami czyli Szkołą Podstawową Nr 5. Wszyscy uczestnicy mieli do pokonania trasę ulicami naszego pięknego miasta i wykonanie zadań konkursowych związanych z jego historią, ciekawymi postaciami, ważnymi miejscami, przy okazji fotografując wybrane miejsca. W każdym z pięciu punków kontrolnych na trasie należało wykonać różnorodne zadania, od zaśpiewania piosenki po kaszubsku, serii pytań związanych z Kartuzami, rozwiązania krzyżówki, testu, rozpoznania miejsc na starych fotografiach, liczeniu schodów, po ułożenie rymowanki, zachęcającej do odwiedzenia naszego miasta.

Po zakończonej rywalizacji okazało się, że przedstawicielki naszej szkoły: Lena Klaman, Lena Hirsz i Maja Kreft uzyskały najwyższą ilość punktów za wykonane zadania. Bardzo się cieszymy, że pierwsze takiego typu doświadczenie naszych uczennic zakończyło się sukcesem. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki.

Bardzo dziękujemy organizatorom i współuczestnikom za wspaniałą zabawę i okazję do utrwalenia wiedzy na temat naszego miasta.