Dzieci z oddziału przedszkolnego siedzą na podłodze sali gimnastycznej i oglądają spektakl "Jaś i drzewo fasoli".

Dnia 2 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz zerówkowych uczestniczyły w spotkaniu teatralnym Teatru KRAK z Krakowa. Prezentowana sztuka nosiła tytuł "Jaś i drzewo fasoli". Jaś wybiera się na targ, aby sprzedać starą krasulę. Krowę kupuje zielarka, która zamiast monetami, płaci chłopcu ziarnami fasoli. Jednak nie jest to zwyczajna fasola. Posiada niezwykłe właściwości, dzięki którym w krótkim czasie, zmienia się w ogromną roślinę sięgająca chmur. Jaś postanawia wspiąć się na pnącze i sprawdzić dokąd go zaprowadzi...

Przedstawiona sztuka okazała się barwną opowieścią, która przybliżyła młodym widzom atmosferę panującą na wsi. Dzieci mogły zapoznać się ze zwierzętami gospodarskimi, a także tym, co daje nam ziemia, czyli z warzywami i zbożami. Przedstawienie niosło również przesłanie, że w życiu najważniejsze są miłość, zdrowie oraz rodzina.