Dzieci czytają książki na trawniku przed szkołą.

"Jak nie czytam, jak czytam!" to akcja promująca czytelnictwo, jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek, do lektury! Organizatorem wydarzenia jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w szkole". Każdy czyta bez przymusu to, na co ma ochotę! Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie, czyli 7 czerwca o godzinie 10:00.

Nasza szkoła również dołączyła do akcji. Większość uczniów wraz z wychowawcami opuściła szkolne mury, by tego dnia czytać ulubione książki w plenerze. Na przykład klasa 4b, która w tym dniu zwiedzała Frombork, wybrała pozycję pt. "Pan Samochodzik i zagadki Fromborka" - doskonały wybór!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę!