Kalina Szostek (7a) podczas wręczenia medali w trakcie zawodów windsurfingowych.

W dniach 02 - 06 sierpnia w Pucku odbyły się Mistrzostwa Polski Foil Juniorów oraz Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Windsurfingu. Z powodzeniem startowała w nich uczennica naszej szkoły, zawodniczka Gdańskiego Klubu Żeglarskiego Kalina Szostek (7a). Kalina startowała w kategorii poniżej 15 lat. Regaty Mistrzostw Polski Foil Juniorów trwały 5 dni, warunki były bardzo wymagające, zawodnicy byli po kilka godzin dziennie na wodzie. Po pierwszym dniu Kalina była nawet liderem i prowadziła w regatach. Ostatecznie zajęła bardzo dobre 3 miejsce i zdobyła brązowy medal.

Ponadto w niedzielę 6 sierpnia rozegrano Długodystansowe Mistrzostwa Polski w formacie jednego bardzo długiego wyścigu. Bardzo dobre pływanie i wyczucie wiatru pozwoliło Kalinie wygrać te zawody. Zajęła 1 miejsce i zdobyła złoty medal Długodystansowych Mistrzostw Polski. Gratulacje!