Kalina Szostek (8a) płynie na desce windsurfingowej podczas Żeglarskich Mistrzostw Polski Klas Nieolimpijskich.

W dniach 1 – 3 września w Pucku miały miejsce Żeglarskie Mistrzostwa Polski Klas Nieolimpijskich organizowane przez Polski Związek Żeglarski. W ramach tej imprezy rozegrano między innymi Mistrzostwa Polski w windsurfingowej klasie Techno. Wzięła w nich udział mieszkająca w Kartuzach uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach Kalina Szostek. Techno to klasa przygotowująca młodych zawodników do przejścia do klas foilowych czyli na deski z hydroskrzydłem. Kalina trenuje już i ściga się z powodzeniem na deskach z foilem, ale jak tylko ma czas to startuje również w zawodach klasy Techno. Podczas trzech dni zawodów panowała iście żeglarska pogoda. Wiatru nie brakowało. Wszyscy mieli idealne warunki do ścigania. To było naprawdę piękne święto żeglarstwa. Kalina stoczyła pasjonujący pojedynek o zwycięstwo z zawodniczką z Sopotu Michelle. Przez trzy dni regat na przemian wygrywały wyścigi. Po pierwszym dniu Kalina prowadziła, po drugim dniu to Michelle była liderką. Pierwszy wyścig trzeciego dnia wygrała Kalina i znów objęła prowadzenie. Niestety w drugim popełniła błąd i minęła linię mety na piątym miejscu i znowu to Michelle była pierwsza. Ostatni trzeci wyścig tego dnia nie miał już znaczenia. Ostatecznie Kalina zajęła drugie miejsce i zdobyła tym samym srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski 2023.