Pani policjantka siedzi na podłodze i pokazuje dzieciom z oddziałów przedszkolnych planszę.

15 września nasze oddziały przedszkolne odwiedziła Pani Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Dzieci zdobyły ogrom wiedzy na temat zawodu policjanta, jego służbowego ubioru i ekwipunku. Odbyły ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze. Utrwaliły takie informacje jak telefony alarmowe oraz jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach (spotkanie z nieznajomym, atak psa itp.). Kilku z nich miało niepowtarzalną okazję przymierzyć różne akcesoria oraz utrwalić odcisk dłoni i palca. Zachęcone przez Panią Policjantkę złożyły uroczystą przysięgę, zobowiązując się do bycia najgrzeczniejszymi przedszkolakami. Spotkanie odbyło się w wesołej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci, które z chęcią zadawały pytania.