Nauczyciele i uczniowie czytają fragmenty "Nad Niemnem" na sali gimnastycznej.

Wraz z początkiem roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęły się intensywne działania promujące czytelnictwo. Narodowe Czytanie – akcja organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej – jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej.  W tym roku odbywa się jej dwunasta edycja, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytają powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

Spotkanie z najsłynniejszym dziełem wielkiej pisarki epoki pozytywizmu odbyło się 22 września, rozpoczęliśmy je występem tancerek z klasy 2c, które wraz z wychowawczynią przygotowały układ choreograficzny do muzyki z ekranizacji powieści. Następnie uczestnicy wydarzenia wysłuchali fragmentów "Nad Niemnem" w interpretacji swoich koleżanek oraz kolegów. Do wspólnego czytania dały się namówić także panie: wicedyrektor – Małgorzata Jaworowska, Małgorzata Klinkosz – Anioła, Małgorzata Badowicz, Żanetta Walaszkowska, Justyna Plichta, Agnieszka Szmit oraz Joanna Radomska. Niewątpliwą atrakcją była możliwość otrzymania odcisku pamiątkowej pieczęci przesłanej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, z której uczniowie licznie skorzystali.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wydarzenia.