Kalina Szostek (8a) płynie na desce windsurfingowej podczas Żeglarskich Mistrzostw Polski Klas Olimpijskich.

W dniach 6 – 10 września w Pucku miały miejsce Żeglarskie Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich. W ramach tego eventu odbyły się również Windsurfingowe Mistrzostwa Polski w klasie Formuła Windsurfing Foil. Nie jest to co prawda klasa olimpijska, ale bezpośrednio poprzedza wejście w olimpijską klasę IQFoil. W Mistrzostwach Polski Formuła Windsurfing Foil wystartowała uczennica klasy 8a naszej szkoły, zawodniczka Gdańskiego Klubu Żeglarskiego i podopieczna Neltona – Kalina Szostek z Kartuz. Ścigała się w kategorii poniżej 17 lat kobiet. Mimo słabo wiatrowych warunków panujących w czasie wszystkich 4 dni regat udało się rozegrać wystarczającą ilość wyścigów aby wyłonić zwycięzców.

Kalina wygrała te zawody i zdobyła tym samym złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w klasie Formuła Windsurfing Foil w kategorii U17 kobiet. Brawo!!!