Dzieci z klas 2b, 2c i 3b uczący się języka kaszubskiego siedzą przy stole i przygotowują wypieki.

Dzieci z klas 2b, 2c i 3b, uczące się języka kaszubskiego, odwiedziły zagrodę edukacyjną "Sołtysówka" w Łapalicach. Uczestniczyły tam w wyjątkowych i bardzo ciekawych zajęciach z zakresu Malej Ojczyzny. Poznały tradycje kaszubskie, wzbogaciły słownictwo, nauczyły się piosenek i doskonaliły umiejętność współpracy. Uczniowie mieli możliwość poznania niezwykłych uroków wsi. Uczestniczyli w inspirujących warsztatach pieczenia bułek, robienia dżemu śliwkowego, karmili zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Największą atrakcją okazały się ćwiczenia sprawnościowe oraz przejażdżka wozem drabiniastym. Po zakończonych zajęciach każdy samodzielnie mógł upiec w ognisku kiełbaskę. To był dzień pełen wrażeń oraz niezapomnianych chwil.