Dzieci z oddziału przedszkolnego (3 - latki) prezentują się do zdjęcia podczas akcji Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29 września dzieci z oddziału przedszkolnego Miś Uszatek obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek, opowiadań i wierszy. Celem tego święta jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji gościliśmy w przedszkolu mamę Igi – Panią Anię, która przeczytała przedszkolakom ciekawe opowiadania o Misiu Uszatku i przygodach królika Binga. Dzieci w skupieniu i z zaciekawieniem słuchały bajkowych opowieści, z wielką ochotą oglądały także kolorowe ilustracje. Na koniec wykonały pomysłowe ilustracje do wysłuchanych utworów. Jak wiemy, okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Bardzo się cieszymy ze spotkania z Panią Anią i serdecznie dziękujemy za miłą wizytę pełną magii i morałów zaklętych w dziecięcej literaturze. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele tak przyjemnych i wartościowych spotkań!