Uczniowie klasy 3a stoją przy płocie podczas wędrówki w Zielonej Szkole w Staniszewie.

Dnia 27 września klasa 3a wybrała się na warsztaty przyrodnicze do Staniszewa. Dzieci na tym wyjeździe poznały kolejną Zieloną Szkołę. Był to Ośrodek Edukacji Ekologicznej Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Tematem przewodnim tej wycieczki i zajęć terenowych była nauka czytania mapy i odnajdywania drogi w terenie. Dzięki tym warsztatom, uczniowie utrwalili sobie m.in.: czym jest szlak turystyczny i jak rozpoznawać go w terenie. Na mapie odnalazły Staniszewo oraz zaznaczoną na niej Zieloną Szkołę. Po zakończeniu części terenowej, udaliśmy na ognisko. Było super! Pragniemy bardzo serdecznie podziękować p. Arturowi Sikorskiemu za tak cudowny, edukacyjny czas.