Uczniowie wychodzą ze szkoły podczas próbnego alarmu.

Zgodnie z powiedzeniem, że należy dmuchać na zimne, w naszej szkole od lat przeprowadza się próbne alarmy przeciwpożarowe. Szkoła współpracuje ze Strażą Pożarną w ramach usprawnienia i tym samym stworzenia większego bezpieczeństwa dla naszych dzieci, gdyby miała miejsce niebezpieczna sytuacja. Wychowawcy co roku ćwiczą i przekazują uczniom procedury ewakuacji z budynku szkolnego. I tym razem zabrzmiały 3 dzwonki, nastąpiła bezpieczna ewakuacja, pojawiła się Straż Pożarna i wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Miejmy nadzieję, że tylko na ćwiczeniach będziemy kończyć. Są one potrzebne, bo być może w przyszłości uratują komuś życie. Podnoszenie świadomości bezpieczeństwa i właściwych zachowań w różnych sytuacjach jest już potrzebne najmłodszemu pokoleniu.

Wszyscy spisali się na medal!