Uczennice, które zdobyły 3 miejsce oraz wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Fryderyk Chopin w Gdańsku" prezentują się do zdjęcia.

Na zaproszenie Gdańskiego Koła im. Fryderyka Chopina w Gdańsku uczniowie naszej szkoły wzięli udziału w konkursie plastycznym pt. "Fryderyk Chopin w Gdańsku", który odbywa się w ramach festiwalu Młody Chopin w Gdańsku. Inspiracją przy tworzeniu prac miała być muzyka Fryderyka Chopina, między innymi kompozycje Polonez A-dur op. 40 nr 1, Walc a-moll op. posth., Etiuda c-moll op.10 nr 12 Rewolucyjna.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce podczas gali połączonej z koncertem pianistów szkół muzycznych w dniu 17 października w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Gratulujemy serdecznie Alicji Marszk (6a) i Nikoli Świeszczakowskiej (4a) za zajęcie III miejsca oraz Laurze Wróbel (6b) wyróżnienia w konkursie. Warto podkreślić, że w konkursie plastycznym brało ponad 200 uczniów z całego Pomorza. W nagrodę za udział, jedna z klas laureata mogła wziąć udział w uroczystej gali konkursowej.