Dziewczęta, które wygrały 2 miejsce w etapie ogólnopolskim Igrzysk Dzieci w Sztafetowych biegach przełajowych prezentują się do zdjęcia.

Srebrny medal to rewelacyjny dorobek uczniów naszej szkoły ze Szkolnych Mistrzostw Polski w biegach sztafetowych. W miniony weekend odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych biegach przełajowych. Po awansie z pierwszego miejsca na szczeblu wojewódzkim, aż 3 placówki z naszego regionu stanęły do rywalizacji o tytuły mistrzowskie reprezentując województwo pomorskie – Mała Szkoła w Szopie: klasy 7 – 8 (dziewczęta), SP Nr 1: klasy 4 – 6  (chłopcy) oraz SP Nr 2 w Kartuzach (dziewczęta). Finał rozegrano w sobotę w Białymstoku.

Na bardzo wymagającej i trudnej technicznie trasie wspaniale zaprezentował się zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Po bardzo zaciętej rywalizacji w kategorii klas 4 – 6, dziewczęta uzyskały srebrny medal! Nasze wicemistrzynie zameldowały się na mecie zaledwie 2 sekundy za zwycięską sztafetą. Warto dodać, że kartuska "Dwójka" miała ze wszystkich startujących jedną z najmłodszych ekip, w większości uczennice klas 4 i 5, które na co dzień są członkiniami Grupy Sportowej "Dwójka na Medal" projektu realizowanego przez "Dwójkę" oraz AMS – Akademię Młodego Sportowca. Skład sztafety: Wiktora Wiczkowska, Antonina Koszałka, Zuzanna Gruba, Martyna Kryszewska, Martyna Gliniecka, Oksana Klein oraz rezerwowa Lena Bartwicka. Trener Karol Nowakowski oraz nauczyciel Bartosz Pryczkowski.

Warto dodać, że wielu rodziców kibicowało swoim córkom, zagrzewając i wspierając swoje dzieci na trasie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!