Drużyna szachistów z "Dwójki" prezentuje się do zdjęcia podczas Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych - eliminacje wojewódzkie.

Dnia 30 października dwie drużyny Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach wystąpiły w finałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych. Szachiści z "Dwójki" wcześniej w bezkonkurencyjny sposób wygrali wszystkie eliminacje: gminne, powiatowe i półfinały wojewódzkie. Mecze finału wojewódzkiego zostały rozegrane w Centrum Kultury w Prabutach. Nasze drużyny pokazały waleczność, charakter i zaangażowanie od samego początku turnieju, który był rozgrywany na dystansie 5 rund, tempem gry 10 minut plus 5 sekund na partię.

Srebrny medal w ramach Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych wywalczyła drużyna szachistów w składzie: Marta Szymanowska (4a), Jakub Sieniek (5a), Paweł Sieniek (4a) i Tomasz Stolc (3a). Natomiast drużyna w składzie: Antonina Wasilewska (8a), Krzysztof Drewing (8a), Kacper Kaczorowski (8b) i Piotr Wesołowski (8a) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych zdobyła 4 miejsce walcząc do ostatniej gry o podium.

Gratulujemy sukcesu na arenie wojewódzkiej!